May 2013

I was in Denmark!

11. may 2013 at 13:20 | Matyldakr |  I write ♩♪♫♬
Jak jsem vám psala v minulim článku, byla jsem v Dánsku se školou! Bylo to od 28.4. do 3.5.
Bydlela jsem v rodině, u holky, která se jmenovala Nanna. Bydlela se svojí mámou, Marlene v apartmánu, měli to tam moc hezký.
Vyjížděli jsme v 8 z Prahy a měli jsme tam dorazit v šest, ale řiidič jel moc pomalu, takže jsme tam byli až v osum. Bylo divný, když jsme vylezli z autobusu a snažili jsme se najít toho člověka, kterej nám poslal dopis s fotkou. Nanna vypadala uplně jinak než na tý fotce, co mi poslala, ale slušelo jí to, byla strašně vysoká a vtipný bylo, že byla nejlepší kamarátka s holkou, která byla o hlavu menší než já, takže ony mezi sebou měly tak hlavu a půl.

Druhej den jsme měli prohlídku jejich školy, měli jí uplně úžasnou, moderní a jejich tělocvična byla to nejlepší! Měli tam obrovský trampolíny. Pak jsme šli na prohlídku města, ve kterym jsme byli, Ringe na ostrově Fynn.
Pak jsme šli do takovýho minimuzea o jejich městě, byla to hrozná nuda, prováděla nás stará paní s velkym hrbem na zádech a skoro neuměla anglicky, takže jí nikdo nerozuměl. Byla sranda když se Nanna začala něčemu smát a Johanka, moje kamarádka jí řekla česky 'netlem se', a ona jí nerozuměla, takže jsme se pak smáli všichni.
Pozdějc jsme se sešli v jejich knihovně a tam byla diskotéka ještě s nějakejma lidma z jejich školy, moc mě to tam nebavilo, protože neumim improvizovat tancovánim na nějaký písničky.
Pak jsme jeli na minigolf ikdyž byla strašná zima a pršelo. Mrzla jsem tam, ale byla to sranda. Potom se pár znás sešlo u jedný holky, Emily u který byl můj kamarád. Měli úžasnej dům, všechno moderní. Tam jsme si dali horkou čokoládu a nějakej koláč a ukazovali jsme jim nějaký český písničky na youtube a oni nám ukazovali jejich. Pak jsme jeli k Nanně domu, k večeři jsme si udělali pizzu, byla výborná. Potom jsme jeli k Nikolajovi, kterej bydlel na farmě, byla to sranda, učili jsme je nějaký fráze jako 'du har dejlig røv', to znamená máš hezkou prdel a my jsme je to zas učili vyslovovat v češtině, byla to sranda. Pak jsme šli skákat ven na trampolínu, kterou tam měl skoro každej.
↑Dánský peníze↑

V Úterý jsme jeli do Legolandu, bylo to tam úžasný, protože tam byli horský dráhy, který tady vůbec nemáme a já je miluju xD. Byly na vodní atrakci, kde se jelo v takovym kruhu kde lidi seděli dokola, bylo nás tam tak devět, a ten kruh se točil, tak nás to vyvezlo nahoru a pak tam byl takovej spád a dole, jak to cákne, tak to cáklo zrovna na mě. Měla jsem uplně mokrý kalhoty, naštěstí tam měli takový stroje, sušáky, do kterejch se vleze a má to vysušit ale i když jsem to použila dvakrát, nefungovalo to, takře jsem furt měla mokrý kalhoty a ještě tam byla zima, takže já jsem uplně mrzla. Ale během toho, jak jsme tam byli tak jsem uschla a užili jsme si to.
Koupila jsem si tam kostičku lega na klíče a takovou zavírací kostičku.
K večeři jsme měli masový kuličky s opečenejma bramborama a omáčkou(gravy), prej je to typický pro Dánsko. Večer jsme šli k Louise, holce, u který byla moje kamarádka. Hráli jsme tam hru podobnou baseballu a pak nám ukázala obrovský skleníky, kde jejich rodina pěstovala masožravý kytky a pak je prodávali do dalších zemí. Ty skleníky byly obrovský, měli tam takový ty kytky, co když se na ně šáhne tak se jim zavře jejich 'pusa'.
↑Socha svobody z Lega↑

Ve středu jsme jeli do Fjord&Bælt centre, bylo to takový delfinárium, ale delfíny tam neměli, měli tam tuleně, kraby a různý kraby a ještě něco, co bylo jako delfíni, ale mělo to takovej spláclej nos, nevim, jak se to jmenovalo. S tuleněma tam pak dělali show, dokonce jim čistili zuby xD.
Potom jsme se prošli po přístavu, vypadal nádherně. Taky jsme šli do obchodu, kterej se jmenuje Netto, je to jako naše Tesco nebo Lidl, který tam nemaji, kouila jsem tam Dánskou čokoládu pro rodiče a After Eight, v jinym provedení než máme u nás.
Odpoledne jsem s mojí kamarádkou, Nannou a Louise jely do Odense se podívat na dům, kde žil H.Ch.Andersen, ale byl svátek práce, takže všechny suvenýry a muzea byli zavřený. Chtěljsme jít nakupovat, ale prej jsme neměly čas. Večer jsme jeli k jedný holce, byla tam nuda, protže všichni super Dánové a moje kamarádka byli u někoho jinýho, s kym se Nanna a Louise nebavily, takže jsme se tam hrozně nudily.
↑přístav v Kerteminde↑
↑Show s tuleněma↑

Ve Čtvrtek jsme jeli na kolech na hrad Egeskov, nebylo to daleko, ale jejich kola byli hrozný, brzdilo se s nima tak, že se šlapalo opačně, jak to u nás máme na dětskejch kolech. To byl nezvyk, takže jsem několikrát do někoho nebo něčeho narazila, protože jsem zvyklá sundavat nohy z pedálu dřív než brzdim.
Naštěstí jsme nešli do toho hradu, protože mě hrady přídou celkem nudný. Mhli jsme si tam vyzkoušet jezdění na segwayích, bylo to úžasný. Ten hrad obklopovalo spousta parků a bylo tam i bludiště, ve kterym jsme se ztratili xD
Pak jsme přemlvili několik kluků aby přeskočili potok, kterej tam protejkal, byl celkem širokej, takže jsme doufali, že tam spadnou, ale přeskočili to. V jednom parku vedly schody nahoru do stromů a pak tam byly cesty od stromů ke stromům jak v lanovym parku, akorát jsme na sobě neměli žádný držáky, ale kolem bylo spousta lan a 'pavučin' aby jsme nespadli.
Cesta spátky byla hrozná, sedlo strašně nepohodlný, hlavně v džínech a přehazovačka, která na tom kole byla, neměla moc kategoriích, takže to bylo příšerný. Večer byla hromadná večeře v jejich škole, byli tam všichni Dánové s jejicma rodičema a samozdřejně mi z Česka. Každej tam přines nějaký jídlo, ale mě tam z toho jídla skoro nic nelíbilo, nojo, jsme hrozně vybíravá. Potom jsme šli do jejich tělocvičny, kde jsme mohli skákat na obrovskejch trampolínách, který tam měli. Z jedný z trampolín se mohlo odrazit do díry, která byla naplněná kusama molitanu, dokonce se mi tam povedlo salto xD
Večer jsme nikam nešli, protože další den jsme už jeli domu.
↑Hrad Egeskov↑

V pátek, kdy jsme se vraceli domu jsme ráno s Nannou nemohli najít, odkud jsme měli odjíždět, takže jsme šli od jejich školy k tělocvičně a šli jsme přes různý místa, kde jsme se měli sejít, protože každej, komu volala jí řekl něco jinýho.
Moc se mi odtamtuď nechtělo, byla to takový vyspělá země, všechno tam měli moderní, všichni tam měli iPhone a Macbook

↓Co jsem si přivezla domu z Dánska↓